Hakkımızda


İhtisas Eğitim Kurumları eğitim hayatına 2013-2014 yılında başlamıştır.Misyonumuz Uzman kadrosuyla tam donanımlı, sağlık sektörüne adım atacak gençleri yetiştirmektir.Ülkemizde  en çok ihtiyaç duyulan sağlık okullarının yeterli olmaması vede düşük kapasiteyle çalışmasından dolayı özel sağlık kurumlarına ihtiyaç duyulmuştur.Sağlık sektöründe böyle bir eksikliği gidermek, bu sorunu çözmek ve başarılı sağlık personelleri yetiştirmek için Özel İhtisas Anadolu Sağlık Meslek Lisesi sağlık sektörüne  aktif ,uzman bir kadroyla girmiş ve bu sektörün öncülerinden birisi olmuştur.

                                                  KURUM LOGOSU VE ANLAMI
   
 Ana temamız Köprü’ dür. Köprü birleştiricidir. Geçmiş ile aydınlık geleceği birbirine bağlar. 

    Logomuzda köprünün gri ayağı geçmişi, kırmızı ve mavi ayağı ise aydınlık geleceğe geçişi sembolize eder. Kurduğumuz köprü sayesinde geçmişten aldığımız milli ve manevi değerlerimizin desteğiyle, bilim ve teknolojinin ışığında genç nesilleri özgüvenli, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştireceğiz.  

    İHTİSAS ailesi olarak öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine önem veriyoruz. Rekabetçi dünya koşullarına uyum sağlayabilen nesiller yetiştiriyoruz. Yetiştirdiğimiz; düşünebilen, sorgulayabilen, üreten, bilgiye ulaşmayı kendine görev edinmiş gençlerimiz bu köprülerle geleceğimizi aydınlatacaklardır. 

         Logomuzun içeriğindeki;
Kırmızı renk, Türk Bayrağını simgeler. Bayrağımızın coşkuyla dalgalanışı ve dinamizmi İHTİSAS Ailesi’nin çalışkanlığını ve azmini temsil eder.
Turkuaz renk; İHTİSAS Ailesi’nin yaşama yenilikçi ve farklı bakışını ifade eder. Rengi oluşturan yeşil maneviyatı, mavi ise gücü ve başarıyı simgelemektedir. 
Gri renk ise profesyonelliği, uzmanlığı ve başarıyı temsil eder. Çünkü İHTİSAS Ailesi profesyonel ekibiyle gençlerimize başarılı bir geleceğin kapısını aralar. Bir yandan da gri renk; öğrencilerimiz için gri bir yaşamdan aydınlık bir geleceğe geçişin vurgusudur.

     Logomuzda, uzmanlık anlamına gelen ‘İHTİSAS’ kelimesi büyük puntoda ve dik şekilde yazılmıştır. Çünkü İhtisas Eğitim Kurumları güçlü, rekabetçi ve onurlu duruşuyla eğitim sektöründe öncü bir kurumdur.